Maseczki ochronne dla dzieci. Jaką maseczkę wybrać?

Czy podobnie jak w przypadku dorosłych, maseczki ochronne dla dzieci są również obowiązkowe? A jeśli tak, to jaką maseczkę wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

Jaką maseczke ochronna dla dziecka wybrać?

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do całkowitego przearanżowania życia oraz stosowania się do wielu nakazów i ograniczeń. Jednym z podstawowych jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Choć obostrzenia ulegają rozluźnieniu, wciąż musimy nosić maseczki ochronne w zamkniętych przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, apteki, restauracje, zakłady pracy czy miejsca kultu religijnego.

Warto pamiętać, że nakaz ten obowiązuje również i w przestrzeniach otwartych, gdy znajdujemy się w dość sporym skupisku ludzi i trudno o zachowanie 1,5 metrowego dystansu. Aktualnie, po wprowadzeniu przez rząd zmian w obostrzeniach, zasłanianie ust i nosa możliwe jest tylko przy pomocy maseczki. Czy muszą ją nosić również najmłodsi? A jeśli tak, to jakie maseczki ochronne dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

Czy maseczki ochronne dla dzieci są obowiązkowe?

Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem, maseczki ochronne dla dzieci są obowiązkowe, jednak z wyłączeniem tych poniżej 5 roku życia. Zasady ich noszenia są dokładnie takie same, jak w przypadku dorosłych.

Warto pamiętać, że nasze pociechy, podobnie jak my, również obarczone są ryzykiem zarażenia się koronawirusem, a także jego dalszej transmisji. Ryzyko to wzrasta zwłaszcza teraz, kiedy dzieci i młodzież na nowo rozpoczęły stacjonarną naukę w szkołach. Odnotowano już pierwsze przypadki zachorowań w klasach, dlatego absolutnie nie wolno bagatelizować konieczności przestrzegania podstawowych obostrzeń – zasłaniania ust, utrzymywania dystansu i dezynfekcji.

Jaką maseczkę wybrać dla dziecka?

Maseczki dziecięce to mini wersja masek dla dorosłych. Do ich produkcji wykorzystuje się te same technologie i materiały. Czym więc się wyróżniają? Oczywiście rozmiarem. Standardowe maseczki są w końcu dla maluchów zbyt wielkie, przez co ich noszenie byłoby nie tylko mało komfortowe, ale też zupełnie mijałoby się z celem. 

Jaką maseczkę wybrać dla dziecka? Do dyspozycji mamy całą paletę różnego rodzaju kolorowych masek i tych z bajkowymi motywami. Wybór wzoru pozostawmy jednak dzieciom. Sami skupmy się z kolei nad rozpatrzeniem dostępnych rodzajów masek. Różnią się one między sobą poziomem ochrony, właściwościami filtracyjnymi, czasem użytkowania i ceną. W sklepach spotkać możemy:

  • Maseczki niemedyczne – wykazują najniższy stopień ochrony. Stanowią wyłącznie fizyczną barierę, która redukuje natężenie emitowanych przez dziecko aerozoli do otoczenia. Nie chronią użytkownika. Przy regularnym praniu i dezynfekcji mogą być stosowane wielokrotnie.
  • Maseczki chirurgiczne – inaczej maseczki medyczne do jednorazowego użytku. Zapewniają lepszą barierę fizyczną, widocznie ograniczając przedostawanie się aerozoli do otoczenia. Nie filtrują powietrza i nie zapewniają pełnej szczelności.
  • Maseczki filtrujące – znane również jako półmaski, najdroższe, ale jednocześnie zapewniające najlepsze zabezpieczenie. Chronią nie tylko innych, ale i samego użytkownika. Wyróżniają się bardzo dobrą szczelnością. Najwyższy poziom ochrony zapewniają półmaski FFP2 i FFP3.

Maseczki ochronne dla dzieci

Walka z koronawirusem trwa. Dbajmy więc o zdrowie, chrońmy siebie i innych, a przede wszystkim nasze pociechy. W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości maseczki ochronne dla dzieci w różnych wzorach i kolorach. Przygotowaliśmy wiele propozycji dla dziewczynek i chłopców. Już teraz zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą – jesteśmy przekonani, że któraś z nich przypadnie do gustu Twojemu smykowi - pomoże nie tylko chronić jego zdrowie, ale też stanie się ciekawym dodatkiem do jego ubioru!